Jak se zbavit povislé kůže na krku, podbradku, dvojité brady a obecně tuku pod bradou? Jaký efekt má cvičení, hubnutí, masáž nebo speciální přístroj? Nejen to, najdete v obsahu níže.

Odstranění podbradku bez operace

Neinvazivní odstranění dvojité brady / podbradku

Nevzhledná dvojitá brada trápí ženy i muže. Jedná se o rys, který je nejvíce patrný z profilu a který nelze zakrýt žádným oblečením. Jaké metody na odstranění podbradku zabírají? Přinese kýžený efekt hubnutí, cvičení, speciální krém nebo masážní přístroj? Odhalíme, co na podbradek nejlépe platí a jak se jej zbavit.

Přebytečný tuk ukládající se pod oblastí brady

Silnější paže, nesouměrné hýždě, celulitida, malé nebo velké poprsí. Je mnoho tělesných partií, se kterými mohou být ženy (a samozřejmě i muži) nespokojeni. Většina však lze maskovat nebo tvarovat vhodným oblečením. Jak ale maskovat podbradek? Dvojitá brada je problémem, který umí pokazit dojem i s velmi hezkého obličeje. Na vině jsou přibývající kilogramy, ztráta elasticity kůže způsobená stárnutím organizmu i genetické predispozice.

Proč / jak vzniká podbradek nebo dvojitá brada

 • Důsledek nadváhy
 • Dědičné faktory
 • Stárnutí pokožky
 • Nevhodné držení těla
 • Vysoký a měkký polštář na spaní
 • Nedostatečná hydratace obličeje a krku

Cvičením podbradek nezmizí

Podbradek vzniká hromaděním tuku na vytyčeném místě. V oblasti není žádná výrazná svalová tkáň, která by při posilování dvojitou bradu zázračně spalovala a rozpustila. Nahromaděný tuk a v pozdějším věku povislá kůže, je problém, který nelze odstranit ani nejintenzivnějším cvičením několikrát denně.

Cvičením dojde k mírnému zlepšení, protože zpevněním krční páteře a středu těla dojde ke zlepšení postoje a dvojitá brada nebude obličeji tolik dominovat. Vyzkoušet můžete úklony do stran, předklony a záklony, kroužení hlavy, kroužení rameny či v záklonu a v protažení linie krku posílat vzdušné polibky. Když budete opravdu dřít, brada by mohla mít lehce ostřejší rysy a v oblasti podbradku zaznamenáte drobné zlepšení.

Obličejová jóga

Obličejová jóga pomůže posílit oslabené obličejové svaly. Tvář je více vypnutá, kontury ostřejší. Obličejová jóga ale není metodou, která by dokázala redukovat množství tuku v podbradku. Doporučuje se vyplazovaní jazyka, vyslovování O a X rychle za sebou, tlačení jazyka na spodní patro, vyslovování širokého E, vysouvání a povolování dolní čelisti. Obličejová jóga funguje spíše jako prevence, kdo začne po čtyřicátém roce života, zaznamená jen minimální zlepšení.

Hubnutí dvojité brady

Cílené hubnutí v oblasti obličeje, podbradku či krku je prakticky nemožné. Tělo by muselo zaznamenat výrazný váhový úbytek, aby došlo i k redukci tuku v obličeji. V takovém případě dojde i k mírnému poklesu tukové tkáně v oblasti podbradku. Jedná se však o minimální efekt v poměru k vynaložené námaze. Není málo těch, kteří výrazně zhubli, a přesto jim dvojitá brada zůstala.

Krémy na dvojitou bradu

Odstranění podbradku bez operace za pomoci krémů je stejný nesmysl jako krém na hubnutí. Na dvojitou bradu si můžete zakoupit celou řadu speciálních krémů, ale i pravidelným používáním lze docílit jen velmi drobného posílení a vypnutí kontur obličeje (za vysokou cenu). Podobný efekt mají i speciální masážní přístroje určené pro domácí použití.

Další metody pro redukci dvojité brady:

 • Zpevňující liftingové masky
 • Různé typy masážních přístrojů
 • Elektrosvalová stimulace
 • Silikonové pomůcky na žvýkání
 • Vhodné líčení s využitím konturování linií

Ošetření kryolipolýzou

Odstranění dvojité brady neinvazivně může částečně řešit mráz. Dle rozsahu problému s podbradkem lze využít kryolipolýzu. Cílené ochlazení tukové vrstvy kůže. Jakmile jsou tukové buňky zchlazené dostatečně, rozpadnou se a tělo je přirozeně vyloučí. Metoda je rychlá, nevznikají jizvy a zátěž organizmu je minimální. Po ošetření dojde k redukci tukové tkáně, není ale možné upravit při zákroku zároveň povislou kůži. Pokud by se dotyčná osoba po zbytek života nedržela striktního jídelníčku, přibývající kilogramy znamenají, že se dvojitá brada velmi rychle znovu objeví.

Odstranění podbradku injekční lipolýzou  

Protože jsme vyčerpali neinvazivní metody, nabízí se minimálně invazivní. Odstranění podbradku injekční lipolýzou je nechirurgický zákrok, který pomáhá eliminovat přebytečný tuk na konkrétních místech těla, v tomto případě podbradku. Při tomto procesu se do tukových buněk injektuje speciální roztok, který rozkládá tuk. Tento zákrok je méně invazivní (minimálně invazivní) než tradiční liposukce.

Je důležité poznamenat, že výsledky mohou být individuální a závisí na mnoha faktorech, jako jsou genetika, životní styl a celkový zdravotní stav jedince.

Zkušený chirurg odstraní problémy najednou

Obecně neinvazivní metody nefungují ani z 10% tak jako klasická chirurgie, ať už Deep necklift, liposukce podbradku nebo jiné zákroky. Na odstranění podbradku existuje řada metod, kdy rozsah a typ výkonu jsou zvoleny s ohledem na individuální stav. Chirurgické odstranění podbradku je nejefektivnějším řešením, protože během operace dojde k odstranění tukové tkáně a zároveň povislé kůže na krku.

Vhodné řešení se vybírá podle příčiny vzniku podbradku, konkrétního tvaru brady i představ nebo cílů klienta. Nejlepší postup na odstranění tukového polštáře vám doporučí plastický chirurg při osobní konzultaci. Při nejrozsáhlejším výkonu operace podbradku se napíná kůže na spáncích, odstraňují se přebytky, zvedají se pokleslé tváře a vypíná se kůže na krku. Jedním zákrokem je vyřešeno hned několik problémů, obličej působí odpočatě, mladistvě, má ostré rysi a po dvojité bradě není ani památky.

Shrnutí metod

MetodaVýsledek
redukce váhymírné zlepšení, výsledek vymizí při opětovném získání kilogramů
masážní přístrojeminimální efekt, dočasné zpevnění a vypnutí kůže (mírné)
cvičenínulový efekt na tukovou tkáň v podbradku, posílení kontur obličeje
změna držení tělaoptické zlepšení podbradku, podbradek není tolik patrný
rozpuštění podbradkuúbytek tuku, okamžitý efekt, bez redukce povislé kůže
chirurgický zákroktrvalý a okamžitý efekt, redukce tukové tkáně i nadbytku kůže