Často kladené dotazy / FAQ


Kdo není spokojen se vzhledem nebo strukturou brady, má možnost chirurgického vylepšení. Pokud uvažujete o této estetické operaci, pravděpodobně budete mít nějaké otázky. Je užitečné mít odpovědi které potřebujete, abyste věděli, co od výkonu a jeho výsledků očekávat.

Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.

Je plastická operace brady bolestivá? 
Operace sama o sobě bolestivá není, celý zákrok totiž probíhá v celkové anestezii. Po operaci se mírná bolest objevuje, ale lze ji tlumit analgetiky. Doporučeno je taktéž přikládání ledových obkladů.
Jak dlouho se brada po operaci hojí?
Doba hojení je velmi individuální. Asi týden po zákroku je brada fixována náplastmi, otok brady přetrvává asi 14 dní. Zhruba dva měsíce po operaci se nedoporučuje sportovat a vhodné je také bradu chránit před případným nárazem. Asi největší omezení se týkají stravy. Tu je nutné alespoň týden (případně i déle) konzumovat v kašovité formě.
Kolik stojí plastika brady?
Plastika brady vás přijde zhruba na 25 000 korun, vždy však záleží na tom, v jakém městě, na jaké klinice a u jakého plastického chirurga operaci podstoupíte. Cena se odvíjí i podle toho, jaký konkrétní zákrok je prováděn (zvětšení brady, zmenšení brady, úprava asymetrie) a podle toho, zda jsou při operaci použity implantáty či nikoliv. 
Jak se zbavit podbradku / dvojité brady?
Máte-li dvojitou bradu, nepotřebujete plastiku brady jako takovou, ale vhodnější je pro vás spíše liposukce podbradku, injekční lipolýza, deep necklift, facelift nebo lifting krku. S tím, jaká konkrétní procedura je pro vás nejvhodnější, vám jistě rádi poradí na vybrané klinice.
Jak si mám představit zvětšení brady?
Zvětšení brady je estetický chirurgický zákrok, jehož cílem je zlepšit vzhled brady. Konkrétně se zvyšuje výška a projekce brady. To se často provádí pomocí implantátu, ale může to také zahrnovat restrukturalizaci kostí jejich přesunem do jiné polohy.
Proč si vůbec nechat zvětšit bradu?
Zvětšení brady může poskytnout zlepšení proporcí obličeje. Pokud je brada příliš malá, může se nos zdát velký a naopak. Pokud je brada příliš krátká, může se horní část obličeje zdát nepřiměřená spodní části. Někdy je brada ustupující a téměř splývá s krkem. To vše může vyřešit zvětšení brady.
Ovlivňuje bradový implantát vzhled nosu?
Ano. Pokud je nos větší, může se brada zdát malá. Stejně tak malá brada může způsobit, že nos vypadá velký. Při augmentaci brady může nos vypadat menší nebo větší v závislosti na struktuře obličeje. Pomocí genioplastiky může být obličej jednotlivce proporcionálnější.
Jak dlouho vydrží bradový implantát?
Na rozdíl od prsních implantátů není třeba implantát na bradě vyměňovat. Implantát je pevný a nic z něj nemůže vytéct. Díky tomu si můžete implantát ponechat po celý život.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.