Je několik možností jak tento problém řešit. O tom nejlepším se poraďte s lékařem, kterého jste vybrali pro konzultaci.

Odstranění podbradku

Liposukce podbradku

Liposukce neboli odsátí tuku v oblasti pod bradou probíhá za pomoci laseru. Zákrok se obvykle provádí v lokální anestezii a trvá maximálně hodinu. Do podbradku se aplikuje lokální anestetikum a poté se podbradek napustí tumescentním roztokem. Těsně pod lalůčky a pod bradou se udělají tři otvory a těmi se odsaje přebytečný tuk. Laser cílí výhradně na tukové buňky, takže se nemusíte bát poškození okolních tkání. 

Výsledkem zákroku je nejen odstranění dvojité brady, ale i zdůraznění dolní čelisti, prokreslení tvaru brady a optické zúžení a prodloužení krku.

Provést lze také radiofrekvenční liposukci se speciální koncovkou NeckTite. Při tomto zákroku dojde nejen k odsátí tuku, ale zároveň i k vypnutí povolené kůže. Vše probíhá v lokální anestezii.

Injekční lipolýza podbradku

Během injekční lipolýzy dochází k odbourávání tuku uloženého v tukových buňkách. Do podbradku se aplikuje speciální roztok (fosfatydylcholin). Fosfatydylcholin je enzym, který pevný tuk štěpí na malé části. Za pomoci této látky se rozpustí tuk v podbradku a krví je odveden z těla pryč. (Tato metoda je vhodná spíše pro klienty, kteří mají malý podbradek.)

Deep necklift

Deep necklift je variantou deep plane faceliftu. Je prováděn v oblasti krku. Pod bradou se provede krátký řez, odstraní se tuk, který způsobuje podbradek a krk se vypne. Vzniká malá jizva pod bradou.

Během deep plane faceliftu není kůže oddělena od hlubší vrstvy, ale kůže i vrstva SMAS (superficial muscular aponeurotic system) se posouvají dohromady. Preparace probíhá v hloubce, snižuje se riziko krvácení i riziko vzniku otoků a modřin. Více o tomto zákroku se dozvíte přímo u specialistů na něj – deep necklift.

Facelift

V případě, že nejste spokojeni se svým krkem, řešením pro vás může být i facelift krku. Počítejte však s tím, že facelift vyřeší spíše povislou kůži a její nadbytek. V případě potřeby lze ale facelift provést i v kombinaci s liposukcí podbradku.

Lifting krku

Lifting krku odstraňuje povadlou kůži a vrásky na krku, vyhlazuje pokožku. Provádí se v místním znecitlivění a rovněž je možné ho provést v kombinaci s odsátím přebytečného tuku.