Profiloplastika je často spojována s operací brady, přestože zahrnuje více zákroků. Jak již název napovídá, jde o estetické zákroky které mají za cíl harmonizovat rysy obličeje a nastavit rovnováhu při definování profilu pomocí jemných změn. Člověk může mít krásné oči, nos, rty, ale spodní část obličeje může snadno anulovat ostatní přednosti vnějšího vzhledu.

Profiloplastika

Co je to profioplastika

Profioplastika zahrnuje celý soubor operací, jejichž cílem je změnit profil a tvar obličeje ke spokojenosti klienta. Cílem těchto operací je vytvořit symetrický obličej, který působí harmonickým dojmem. K těmto typům operací se řadí rhinoplastika (korekce nosu), genioplastika (korekce brady), malaroplastika (korekce tváří) nebo bichectomie (odstranění tuku z tváří).

Je známo, že profil tváře je nejvíce ovlivněn tvarem nosu a brady. Bradový výběžek však v některých případech není v přirozené pozici (je příliš vepředu nebo vzadu), a proto se přistupuje k profioplastice (přesněji a konkrétněji řečeno genioplastice) brady.

Profioplastika

Profioplastika je vhodná pro muže i ženy (téměř) jakéhokoliv věku. Provést ji lze ve chvíli, kdy dojde k ukončení růstu kostí obličeje. U dívek tato chvíle nastává přibližně okolo šestnácti či sedmnácti let, u chlapců ještě o rok později. Podstupují-li operaci muži či ženy v pokročilém věku, je vždy nutné posoudit i kvalitu měkkých tkání a jejich schopnost přizpůsobit se novému tvaru brady.

Cena profiloplastiky

Cena profiloplastiky se odvíjí od toho, pro jakou konkrétní úpravu se klient rozhodne i podle toho, kde a u koho zákrok podstoupí. Počítejte však s tím, že tzv. genioplastika brady vás vyjde na pár desítek tisíc Kč.

Kam na zákrok

Jelikož se jedná o zákrok v obličeji, doporučujeme pečlivě vybírat plastického chirurga, který celý zákrok provede. Vhodné je přečíst si recenze klientů a klientek, podívat se na hodnocení vybrané kliniky a do vyhledávače na internetu si zadat i heslo profiloplastika diskuze.